Pirmdiena, 04 Janvāris 2016 18:58

Alfa Romeo laidis tirgū jaudīgu sedanu Giulia

Uzrakstīja
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
http://www.alfaromeo.lv http://www.alfaromeo.lv http://www.alfaromeo.lv

Atzīmējot savu 105. dzimšanas dienu, itāļu automobiļu ražotājs „Alfa Romeo” savā muzejā Arēzē (Arese) netālu no Milānas iepazīstināja ar jauno sedanu „Giulia”. 510 zirgspēku dzinējs, ieskrējiens līdz 100 km/h tikai 3,9 sekundēs un 50/50 svara balanss — tās ir tikai dažas no īpašībām, kas liks iemīlēt jauno „Alfa Romeo”. Plānots, ka Latvijas tirgū sedans parādīsies 2016. gada sākumā.

„Itāļu koncerns ir paziņojis, ka līdz 2018. gadam plāno paplašināt „Alfa Romeo” modeļu klāstu un laist tirgū astoņus jaunus modeļus. Vienu no tiem mēs varam apskatīt šodien. „Giulia” tirgū izcelsies ar pieciem elementiem — nepārspējamu itāļu dizainu, augstākās kvalitātes novatoriskiem dzinējiem, ideālu svara sadalījumu, unikāliem tehnoloģiskajiem risinājumiem un vislabāko svara–jaudas attiecību. Šim modelim ir pieejama gan aizmugures piedziņa, gan pilnpiedziņa un, pateicoties diezgan jutīgajai stūrei, akseleratoram un bremzēm, tas viegli reaģē uz vadītāja emocijām un braukšanas manieri,” stāsta uzņēmuma „Autobrava” — „Alfa Romeo” pilnvarotā pārstāvja Latvijā — direktors Andris Sivickis.Viegls, izskatīgs un jaudīgs

„Giulia” raksturīgs itāļu automobiļu dizains — nevainojamas proporcijas, vienkāršība un kvalitāte. Tomēr arī jauda nav atstāta otrajā plānā — par to liecina gaisa iesūkšanas atveres uz motora pārsega un sportiskā izskata sedana aizmugure. Automobiļa salons ir izplānots tā, lai vadītājs varētu ātri un ērti aizsniegt visus galvenos vadības elementus, kas ir izvietoti ap stūri.

Lai automobiļa svars būtu mazāks, dizaineri un inženieri izmantojuši vieglus materiālus. Piemēram, gliemežvārpsta, motora pārsegs un jumts ir izgatavots no oglekļa šķiedras, dzinējs, bremzes, asis un daudzas citas daļas — no alumīnija, bet aizmugurējais šķērsstienis — no alumīnija sakausējuma un plastmasas. Ar nolūku samazināt automobiļa kopējo svaru ir radīta pilnveidota bremžu sistēma, kurā izmantotas alumīnija detaļas un oglekļa keramikas diski, bet sēdekļiem izmantots oglekļa šķiedras rāmis.

Pilnveidot dzinējus palīdzējis „Ferrari”

„Alfa Romeo” ir zīmols, kas labi pazīstams ar saviem tehnoloģiski progresīviem dzinējiem. Ievērības cienīgs ir arī jaunā „Giulia” dzinējs, kura pilnveidošanā piedalījušies „Ferrari” inženieri.

Ražotājs informē, ka „Giulia” tiks aprīkots ar sešu cilindru benzīna dzinēju, kas spēj attīstīt 510 ZS. Automobiļa ieskrējiens no 0 līdz 100 km/h aizņems vien 3,9 sekundes. Starp citu, neskatoties uz lielo jaudu, dzinējs patērēs maz degvielas, jo ir aprīkots ar elektronisko cilindru izslēgšanas sistēmu. Tāpat kā citi jaunās paaudzes benzīna dzinēji un dīzeļdzinēji, arī šis sešu cilindru dzinējs ir izgatavots no alumīnija, kas ļauj samazināt priekšējās ass svaru.

Unikāli inženiertehniskie risinājumi

Itāļu koncerna inženieri ļoti lepojas ar ideālo svara balansu starp „Giulia” asīm — svars ir vienmērīgi sadalīts uz priekšējo un aizmugurējo asi, smagākos elementus iebūvējot automobiļa vidusdaļā. Lai tas būtu iespējams šajā salīdzinoši kompaktajā modelī, inženieriem nācās izveidot īpaši garu šasiju starp asīm.

Ne mazāk svarīgs jaunajā „Giulia” ir iebūvētais piekares mehānisms. Aizmugurējā velkošā ass nodrošina komfortablu braukšanu, bet priekšējā ass — ātru un precīzu automobiļa vadību. Tāpēc „Giulia” ir viegli vadāms pagriezienos un uzņemot ātrumu. Turklāt automobilis var kontrolēt katra riteņa griešanos atsevišķi, tā palielinot drošību apstākļos, kad saķere ar ceļa segumu ir slikta. Pieminēšanas vērtas ir arī modeļa bremzes — modernā elektromehāniskā bremžu sistēma ļauj apturēt braucošu automobili pavisam nelielā attālumā.

Avots:http://www.alfaromeo.lv

Video: youtube.com - Alfa Romeo Giulia 2015 - Cinematic Trailer (Full HD 1080p)

Lasīts 1626 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 07 Jūlijs 2019 14:06

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.