Svētdiena, 26 Augusts 2012 16:15

Subaru BRZ un Toyota GT86 – sen gaidītie dvīņi no Japānas

Vērtēt šo objektu
(2 balsis)

Pirms pāris gadiem jau klīda runas un bija daudz spekulācijas par to, ka Subaru  un Toyota kopīgiem spēkiem izstrādās jaunu sporta kupeju. Kā zināms, abiem autoražotājiem ir spēcīgas un senas sporta automašīnu ražošnas tradīcijas, bet tomēr ļoti atšķirīgas. Tāpēc ar lielu nepacietību gaidīju, kas no tā visa sanāks – kāds būs motors, kāda piedziņa, kāds dizains?

Un nu beidzot ilgā gaidīšana ir vainagojusies ar reāliem rezultātiem  un šo sporta kupeju var apskatīt un veikt testa braucienu pie dīleriem Latvijā. Pie Subaru dīlera AD REM Auto šī sporta kupeja ir apskatāma kā Subaru BRZ, bet pie Wess Motors, Amserv Motors vai Favorit West kā Toyota GT86.

Toyota GT86 Subaru BRZ
Toyota GT86 | Foto:Toyota Subaru BRZ | Foto: AD REM Auto

 

Virsbūve

Subaru BRZ un Toyota GT86 ārējais dizains ir praktiski identisks, vienīgās atšķirības ir automarku logotipi un nosaukumi, kā arī Toyota GT86 šim modelim paredzētais logotips uz priekšējā spārna. Modeļa nosaukumā iekļautais skaitlis nozīmē cilindra diametru un virziuļa gājienu. Vēl atšķirīgs ir abu atoražotāju virsbīves krāsojums:

Toyota GT86 - Galaxy Blue Silica, Lightning Red, Dark Grey Metallic, Crystal Black Silica, Sterling Silver Metallic, Satin White Pearl,  Orange Metallic.

Subaru BRZ – Galaxy Blue, Lightning Red , Dark Grey , Crystal Black , Sterling Silver, Satin White,  WR Blue.

Respektīvi gan Toyota gan Subaru piedāvā 6 kopīgas krāsas un vienu atšķirīgu - GT86 oranžu, bet BRZ tradicionālo Subaru zilo krāsu.

Virsbūves dizains nepārprotami sportisks un dinamisks, tomēr, skatoties uz šo auto, nepamet sajūta, ka skatos nevis uz pilnīgi jaunu modeli, bet gan uz Toyota Celica pēdējo modeli, kas būtu varējis sekot pēc Celica (T23).

Toyota GT86 - oranža

Piedziņa

Pilnībā simetriskās piedziņas kloķvārpsta un piedziņas vārpsta ir novietotas paralēli un tas nodrošina optimālu transmisijas līdzsvaru un efektīvu jaudas pārnesi uz velkošajiem riteņiem. Fantastisku noturību uz ceļa nodrošina uzlabotais Torsen tipa diferenciālis, kuru izmanto arī Subaru STI Racing automašīnās.

Subaru BRZ - zils

Korpuss

Augstas izturības tērauds korpusa izgatavošanā nodrošina šasija stingrību, bet svara samazināšanas nolūkos motora pārsegs izgatavots no alumīnija, kas samazina automašīnas smaguma centru augstumu, kā arī dod ideālu svara sadalījumu starp asīm - 53:47.

Toyota GT86 transmisija

Transmisija

Ir pieejama gan manuālā 6-pakāpju manuālā transmisija gan arī 6-pakāju automātiskā pārnesumkārba ar iespēju pārslēgt ātrumus ar lāpstiņām pie stūres.

Subaru BRZ - balts

Piekare

Priekšā un aizmugurē ir neatkarīgā piekare un dubultās aizmugurējās sviras rada optimālu riepu saķeri ar ceļu. BRZ un GT86 atšķiras priekšējo atsperu cietība, BRZ tās ir cietākas, bet GT86 tās ir mazliet mīkstākas.  Rezultātā BRZ ir nedaudz precīzāks, bet FT86 vieglāk ļaujas sānslīdei.

Toyota GT86 dizains

Aktīvā un pasīvā drošība

Priekšējie divpakāpju drošības spilveni , priekšējie sānu drošības spilceni, priekšējie un aizmugurējie aizkarveida došības spilveni un ceļgalu drošības spilvens vadītājam ietilps pamatkomplektācijā.

Bremžu pretbloķēšanas sistēma (ABS) kopā ar elektronisko bremzēšanas spēka sadali (EBD) un bremzēšanas palīgsistēmu (BA)

Automobiļa stabilitātes kontroles sistēma (VSC) un vilces kontrole (TRC)

Ierobežotas slīdes diferenciālis (LSD)

Subaru BRZ salons

Dzinējs

Motors D4-S Boxer, kuru rotā gan Subaru gan Toyota zīmos, ir izteikts augsto apgriezienu dzinējs, kas maksimālo 200 zirgaspēku jaudu saniedz pie 7000 apgriezieniem minūtē, bet maksimālo griezes momentu 205 ņūtonmetrus sasniedz pie 6600 apgriezieniem. Tahometrā sarkanā iedaļa sākas pie 7400 apgriezienim minūtē un aizstiepjas līdz 9000. Tātad, ja vēlies izbaudīt sportisko braukšanas prieku, tad motors jātur augstos apgriezienos. 100 zirgaspēki no 1 litra darba tilpuma ir iespaidīgs rādītājs, tomēr tas nav arī nekas pārāk pārsteidzošs, jo Honda šādu sniegumu demonstrēja jau deviņdesmitajos gados kā arī pati Toyota ar līdzīgas veiktspējas motoru bija aprīkojusi pēdējo Celica modeli.

Toyota GT86 un Subaru BRZ tehniskā specifikācija
  6MT 6AT
Izmēri un svars
Garums (mm) 4240
Platums (mm) 1775
Augstums (mm) 1285
Minimālais klīrenss (mm) 130
Pašmasa + vadītāja svars (kg) 1316 1339
Pilna masa (kg) 1670 1700
Bagāžas nodalījuma tilpums (l) 243
Dzinējs
Veids

Horizontāls 4 cilindru četrtaktu benzīna opozītdzinējs DOHC 16 vārsti

Virzuļa diametrs/gājiens (mm) 86,0 x 86,0
Darba tilpums (cm3) 1998
Kompresijas pakāpe 12,5:1
Degvielas sistēma Daudzpunktu secīgā iesmidzināšana
Dinamiskie  rādītāji
Maks. jauda  (ZS (kW)/apgr./min.) 200 (147) / 7000
Maks. griezes moments (Nm /apgr./min.) 205 / 6400-6600
Maks. ātrums (km/h) 226 210
Paātrinājums (0-100 km/h) (sek) 7,6 8,2
Degvielas patēriņš litri/100 km pilsētā 10,4 9,6
Degvielas patēriņš litri/100 km ārpus pilsētas 6,4 5,7
Degvielas patēriņš litri/100 km kombinētajā ciklā 7,8 7,1
Aerodinamiskās pretestības koeficients 0,27
Vides kategorija Euro5

 

Pirmo reizi, pavirši skatoties tehnisko specifikāciju, biju dziļi pārliecināts, ka sportiskā kupeja ir aprīkota ar 200 sz juadīgu turbodzinēju, bet iedziļinoties noskaidroju, ka tas tomēr ir atmosfēriskais dzinējs, kura jauda tiek nodota aizmugurējime riteņiem.  Domāju, ka daudzi bija arī pārsteigti par faktu, ka iznācis pirmais Subaru modelis ar klasisko piedziņu.

 

 

Toyota GT86 un Subaru BRZ bāzes cena ir sākot no 22 tūkstošiem latu ieskaitot PVN, kas manuprāt ir adekvāta par bagātīgi aprīkotu bāzes modeli, kas sniedz tādu braukšanas prieku. Līdzvērīgu sportisku kupeju ar aizmugures piedziņu šajā cenu kategorija atrast būs grūti. Nenoliedzmi Toyota GT86 un Subaru BRZ mērķauditorija ir sportiskas braukšanas un drifta entuziasti.

Lasīts 401754 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 31 Maijs 2014 10:10
Vairāk šajā kategorijā: « ALPINA Mēs par drošu auto - CSDD »